اخطار‌های زیر رخ داد:
Warning [2] Division by zero - Line: 659 - File: inc/plugins/mybbirads.php PHP 5.6.31 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/mybbirads.php 659 errorHandler->error
/inc/class_plugins.php 101 mybbiradspostbit
/inc/functions_post.php 638 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 994 build_postbitدرود مهمان گرامی! ثبت نام

این یک اطلاعیه همگانی است.


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Java FX Mobile؛ سيستم‌عاملي جديد
#
Java FX Mobile؛ سيستم‌عاملي جديد

Java FX Mobile يك سيستم‌عامل جاوايي است كه در آغاز توسط شركت JavaJa براي دستگاه‌هاي موبايل ايجاد شد و در آوريل 2007 توسط سان‌مايكروسيستمز خريداري گشت. اين سيستم‌عامل جزئي از خانواده محصولا‌ت Java FX است كه پلتفرمي جديد براي PDAها اسمارت‌فون‌ها و دستگاه‌هاي همراه محسوب خواهد شد.

Java FX Mobile از ساختارهاي Java ME و Java SE روي يك هسته لينوكس بهره خواهد برد. گفته مي‌شود سان، Java FX Mobile را به صورت باينري در اختيار توليدكنندگان دستگاه‌هاي همراه خواهد داد كه قصد عرضه محصولي با رابطه كاربر و عملكردي متفاوت دارند.

طبق اعلا‌م سان، Java FX Mobile يك محيط اجرايي كاملا‌ً مبتني بر جاوا و فناوري‌هاي منبع‌بازِ لينوكس خواهد بود. اين سيستم‌عامل از Java ME و ديگر APIهاي استاندارد جاوا پشتيباني خواهد كرد تا قابليت اجراي رنج وسيعي از نرم‌افزاري جديد يا موجود را فراهم آورد.

سان اعتقاد دارد با پا گذاشتن در وادي سيستم‌عامل دستگاه‌هاي موبايل نسل بعد، به منبع‌باز و رايگان ماندنِ چرخه نرم‌افزارهاي كاربردي موبايل كمك خواهد كرد.

Java FX Mobile نقش فناوري‌هاي جاوا را در توسعه نرم‌افزاري موبايل افزايش خواهد داد و يك محيط نرم‌افزاري كاملا‌ً يكسان و مجتمع را در اختيار كاربران و توسعه‌دهندگان قرار خواهد داد. توليدكنندگان نيز مي‌توانند با استفاده از ميان‌افزارها و برنامه‌هاي كاربردي مقيم حافظه مبتني بر جاوا به صورت سفارشي و دلخواه قابل توليد هستند، هزينه‌هاي توليد و زمان عرضه به بازار محصولا‌ت خود را كاهش دهند.

اكنون جاوا روي بيش از 8/1 ميليون تلفن همراه عرضه شده و اكثر توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهاي موبايل، از آن براي عرضه نرم‌افزارهاي خود استفاده مي‌كنند. اما Java FX Mobile نقش جاوا را در توسعه نرم‌افزارهاي موبايل پررنگ‌تر خواهد كرد.

اين مهم از طريق فراهم كردن ميان‌افزارها و API مبتني بر جاوا در اين سيستم‌عامل انجام خواهد پذيرفت. به‌علا‌وه، توليدكنندگان و اپراتورهاي موبايل نيز به راحتي و با هزينه كمتري مي‌توانند نرم‌افزارهاي مورد نياز خود را سفارشي‌سازي كنند و در اختيار كاربران قرار دهند. مزاياي Java FX Mobile را مي‌توان از سه منظر بررسي كرد: منظر توليدكنندگان، منظر توسعه‌دهندگان و منظر اپراتورها.

از منظر توليدكنندگان با استفاده از ميان‌افزارها APIهاي استاندارد جاوا، حذف و اضافه اجزاي تشكيل‌دهنده نرم‌افزارها براي سخت‌افزارهاي جديد در حال عرضه يا ايجاد قابليت‌هاي جديد در نرم‌افزارهاي مربوطه، بسيار راحت‌تر و با هزينه‌ كمتر انجام خواهد شد.

از ديد توسعه‌دهندگان طرف سوم، با استفاده از API استاندارد و بازِ جاوا،‌ايجاد و توليد يك نرم‌افزار فراگير كه نياز به تطبيق با سخت‌افزاري مختلف نداشته باشد و مستقل از محيط اجرايي، عملكرد صحيحي داشته باشد بسيار ساده‌تر شده است و هزينه‌هاي سرمايه‌گذاري كمتري را طلب مي‌كند.

اپراتورها نيز مي‌توانند با استفاده از اين پلتفرم به آساني و با هزينه‌هاي پايين‌تري به ارائه خدمات و نرم‌افزارهاي مخصوص خود بپردازند و از مزاياي عدم وابستگي اين نرم‌افزارهاي مبتني بر جاوا به سخت‌افزار برخوردار گردند.

به هر حال، Java FX Mobile رقيبي سرسخت براي سيمبيان، ويندوز موبايل و Limo خواهد بود. سان با اهداف آرمان‌گرايانه خود پا به ميدان رقابت غول‌هايي گذاشته است كه آينده‌اي هيجان‌انگيز را رقم خواهند زد. آيا سيمبيان و يار قديمي خود، نوكيا، برنده ميدان خواهند بود يا ويندوز موبايل؟

آيا موتورولا‌ و متحدان بزرگش همچون NTTDoCoMo و NEC قادر خواهند بود لينوكس جديدشان را در مقابل سيمبيان تجهيز كنند يا Limo بايد آماده مبارزه با لينوكسي ديگر از جنس جاوا يا همان Java FX Mobile باشد؟ نتيجه اين رقابت‌هاي سخت هرچه باشد، به يك مقصد منتهي مي‌شود: زندگي بهتر و متفاوت از آنچه تاكنون تجربه كرده‌ايم!
[b][font=tahoma]منبع و اطلاعات کاملتر :
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان