اخطار‌های زیر رخ داد:
Warning [2] Division by zero - Line: 659 - File: inc/plugins/mybbirads.php PHP 5.6.31 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/mybbirads.php 659 errorHandler->error
/inc/class_plugins.php 101 mybbiradspostbit
/inc/functions_post.php 638 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 994 build_postbitدرود مهمان گرامی! ثبت نام

این یک اطلاعیه همگانی است.


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شادي بورس و بي‌ارزش شدن دلار با انتخابات
#
به گزارش «جوان»، دلار ۲۵۰ تومان و قيمت هرسکه تمام بهار ۶۵ هزار تومان و خودرو حداقل يك ميليون تومان کاهش يافت و در مقابل بازار رقيب آنها يعني بورس بالاترين افزايش شاخص در سال جاري را تجربه کرد و به براي اولين بار به قله ۴۶ هزار واحدي رسيد.

بنابر اين گزارش، بارها از سوي کارشناسان و اقتصاددانان اشاره شده بود که راه تحقق حماسه اقتصادي، رقم خوردن حماسه سياسي در امسال و جاري شدن روحيه نشاط سياسي به آحاد جامعه و اراده براي نقش‌پذيري بيشتر مردم است. به گزارش «جوان» يک روز پس از خلق حماسه سياسي، اقتصاد ايران نيز زمينه شروع حماسه اقتصادي را با واکنش‌هاي مثبت و کم کردن آثار رواني در بازارهاي مختلف تجربه کرد به نحوي که بازار سکه و ارز با افت شديد و بورس با افزايش شاخص چشمگير مواجه شد. اميد تازه و ايجاد شده بي‌شک در پس حماسه سياسي مسئوليت سنگيني را براي دولت بعدي رقم خواهد زد تا ضمن رعايت مواضع و استراتژي تغيير‌ناپذير جمهوري اسلامي با انتخاب مديران لايق و کارآمد، فارغ از نگاه‌هاي صرفاً سياسي و بازي دادن مردم و بخش خصوصي، چرخ اقتصاد را با سرعت بيشتري و به نفع عامه مردم به حرکت درآورند.

حضور حداکثري مردم در انتخابات بار ديگر افزايش و تقويت سرمايه‌هاي اجتماعي و تقويت انگيزه فعالان اقتصاد براي حضور پر رنگ‌تر را نويد مي‌دهد که نمود آن را در اولين روز پس از انتخابات و ثبت بيشترين افزايش روزانه شاخص بورس در سال جاري ورسيدن بورس براي اولين باربه قله ۴۶ هزار و ۵۰۰ واحدي مي‌توان ديد.

همچنين افت ۲۰۵توماني در هر دلار و ۸۸هزار توماني سکه تمام نشان از واکنش مثبت به يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري دارد.

بنابر اين گزارش، روند رو به رشد روزهاي گذشته شاخص بورس در اولين روز بعد از برگزاري يازدهمين دور انتخابات رياست جمهوري ادامه يافت و شاخص بورس طي دو ساعت اول معاملات ديروز با رکوردهاي تازه مواجه شده و به قله ۵/۴۶هزار واحدي رسيد و ميانگين بازدهي آن از ۳/۲۲ درصد عبور کند.

به گزارش «جوان»، اين جريان ناشي از برگزاري يازدهمين دور انتخابات رياست جمهوري و اعلام نتايج اوليه آن بود که موجب شد تا شاخص بورس در دو ساعت اول معاملات با افزايش ۸۸۵‌واحدي مواجه و براي نخستين بار نه تنها وارد کانال ۴۶هزار واحدي شود بلکه از نيمه آن هم عبور کند. از سوي ديگر با احتساب رقم آخر سال شاخص بورس يعني ۳۸ هزار و ۴۰ واحد و افزايش بيش از ۸ هزار و ۵۰۰ واحدي آن در سه ماه سال جاري ميانگين بازدهي بازار سهام به ۳/۲۲ درصد بالغ شده است.

براساس اين گزارش، در ثبت بيشترين افزايش روزانه شاخص بورس در سال جاري تقريباً همه شرکت‌هاي بزرگ نقش بسزايي داشتند به طوري که شرکت‌هاي پالايشگاه اصفهان، هلدينگ خليج فارس، نفت و گاز پارسيان، فولاد خوزستان، پتروشيمي پرديس، گل‌گهر، غدير، بانک‌هاي ملت و پاسارگاد و سرمايه‌گذاري اميد بين ۸۷ تا ۳۵ واحد اثر مثبت گذاشته‌اند.

از سوي ديگر در برابر افزايش تقاضاي خريد سهام شرکت‌هاي آينده‌دار و تشکيل صف‌هاي خريد قابل توجه، از بازارهاي ارز و طلا
حضور حداکثري مردم در انتخابات بار ديگر ‌ از افزايش و تقويت سرمايه‌هاي اجتماعي و تقويت انگيزه فعالان اقتصاد براي حضور پر‌رنگ‌تر را نويد مي‌دهد که نمود آن را در اولين روز پس از انتخابات و ثبت بيشترين افزايش روزانه شاخص بورس در سال جاري ورسيدن بورس براي اولين باربه قله 46 هزار و 500 واحدي مي‌توان ديد
خبر مي‌رسد که روند نزولي قيمت‌ها ادامه يافته و اين دو بازار با افزايش فروشندگان مواجه شده‌اند. در اين ميان برخي کارشناسان بر اين باورند در صورت ادامه اين روند و اتخاذ سياست‌هاي منطقي مبتني بر علم اقتصاد و به هم‌افزايي انرژي‌ها و پتانسيل کارشناسي موجود در کشور، بورس اوراق بهادار مي‌تواند به گزينه اول سرمايه‌گذاري تبديل شود.

ديروز بازار سهام به عنوان آيينه تمام نماي وضعيت اقتصادي کشور به نتايج اعلامي از انتخابات رياست جمهوري واکنشي مثبت نشان داد و اين واکنش نه تنها از نتيجه، بلکه از ميزان مشارکت مردمي و نيز آرامش حاکم در زمان برگزاري اين انتخابات نيز حاصل شد.

نگاه و نگرش سرمايه‌گذاران و سهامداران به بهبود شرايط در بازده زماني ميان مدت و نيز بلندمدت آنها را به آينده بازار سهام اميدوار ساخت و اين اميدواري به وضوح در افزايش حجم معاملات و شکستن سقف‌هاي قبلي قيمت سهام و شاخص نمود عيني داشت.

اما در روند معاملات روز گذشته بورس اکثر سهم‌ها و صنايع با افزايش قيمت همراه شدند و اين حرکت در گروه پالايشي و پتروشيمي بيشترين اثر را گذاشت.

«شپنا» با معامله بيش از ۲ ميليون سهمي، شاخص کل را ۸۸ واحد به بالا هل داد تا با اين حرکت بالاترين اثر مثبت را در رکوردزني اين نماگر بورسي اعمال کند.

در ميان پتروشيمي‌ها نماد «زاگرس» در حالي پس از تقسيم ۴۱۰ تومان سود نقدي در مجمع صاحبان سهام به تابلوي معاملات بازگشت که به دليل فضاي حاکم بر بازار نوسان مثبت ۲۶ درصدي رشد قيمت سهام خود را به نظاره نشست و بيش از ۵ ميليون سهم آن ميان سرمايه گذاران و سهامداران داد و ستد شد.

سرمايه‌گذاري غدير نيز به عنوان هلدينگ و سهامدار بسياري از پتروشيمي‌هاي فعال در بورس روند مثبت پرقدرتي را با تداوم صف‌هاي خريداران پيگير بود.

نمادهاي گروه فلزات اساسي نيز با نقش‌آفريني تمامي اعضا، در اين حرکت پرشور حضوري پررنگ را از خود به نمايش گذاشتند.

فولاد خوزستان، فولاد مبارکه و نيز هلدينگ صنايع معدني خاورميانه با معاملاتي پرحجم در اين سير صعودي پيشتازان گروه بودند.

«ومعادن» و «کگل» نيز در ميان معدني‌ها پرقدرت ظاهر شدند و افزايش اقبال سرمايه‌گذاران مانع از پاسخگويي به تقاضاي تمامي خريداران شد، به گونه‌اي که در پايان معاملات امروز صف‌هاي خريد در نمادهاي اين گروه نيز همچنان پابرجا بود.

گروه بانکي نيز به رغم خبرهاي غيررسمي و منفي با اميدواري نسبت به آينده و ترسيم چشم‌اندازي مثبت از اوضاع اقتصادي کشور، با تقاضاي سنگين سرمايه‌گذاران براي خريد سهام خود رو به رو شدند.

در صدر اين گروه، سرمايه‌گذاران نزديک به ۱۶۸‌ميليون سهم بانک پاسارگاد را خريدند که از اين تعداد بيشترين خريد توسط سرمايه‌گذاران حقيقي بوده، حال آنکه حدود ۱۶۴ ميليون سهم معامله شده از سوي سهامداران حقوقي در بازار عرضه شده است.

نزديک به ۳۰ ميليون سهم بانک ملت نيز در حالي مورد معامله قرار گرفت که بيش از ۲۰ ميليون تقاضاي خريد همچنان بدون پاسخ ماند.

ساير نمادهاي بانکي نيز همين روند مثبت را در پيش گرفتند تا هم راستا با ساير صنايع به اخبار انتخاباتي واکنش مثبت نشان دهند.

برخي سيماني‌ها، گروه مواد غذايي و نيز قند و شکري‌ها نيز روز خود را در روند صعودي به آخر رساندند و اميدواري سهامداران اين سهم‌ها نيز نسبت به آينده‌اي بهتر قابل مشاهده بود.

در مجموع بورس با کليتي مثبت روز کاري خود را پايان برد و اين شور و اشتياق حاکم بر معامله‌گران و سرمايه‌گذاران رشد حدود ۲ درصدي دماسنج بورس را موجب شد.

بازار سکه و ارز

همچنين بازار ارز در روز گذشته با روندي پرشتاب و دقيقه‌اي در بازار آزاد همزمان با افزايش آرا و اعلام نتايج سقوط قسمت‌ها را تجربه کرد به نحوي که روز گذشته هر دلاراز ۳ هزار و ۶۳۵ تومان به ۳ هزار و ۳۸۰ (تا لحظه تنظيم گزارش) کاهش يافت و سکه طرح قديم نيز با ۸۸ هزار تومان کاهش قيمت يک ميليون و ۲۱۵ هزار تومان کاهش يافت. بنابر اين گزارش، تمام سکه جديد ۶۵ هزار تومان، نيم سکه ۳۲ هزار تومان و ربع سکه ۱۸‌هزار تومان افت قيمت را در روز گذشته به خود ديدند تا نشان دهند به رغم افزايش ۲ دلار اونس جهاني، قيمت‌هاي داخلي متأثر از تورم رواني باز هم قابليت کاهش دارند.

همچنين بازار قراردادهاي آتي سکه طلا در بورس کالا نيز هم اکنون افت قيمت‌ها را در سه سررسيد فعال بازار پيگير بوده و پيش بيني معامله‌گران از قيمت سکه تحويل مرداد ماه ۹۲ به يک ميليون و ۲۲۰ هزار تومان کاهش يافته است.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جوان 21 ساله ای که کسب و کارش را 100 میلیون دلار فروخت sajjadgameactor 0 284 2011-07-24
آخرین ارسال: sajjadgameactor

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان