اخطار‌های زیر رخ داد:
Warning [2] Division by zero - Line: 659 - File: inc/plugins/mybbirads.php PHP 5.6.31 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/mybbirads.php 659 errorHandler->error
/inc/class_plugins.php 101 mybbiradspostbit
/inc/functions_post.php 638 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 994 build_postbit
Warning [2] Division by zero - Line: 659 - File: inc/plugins/mybbirads.php PHP 5.6.31 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/mybbirads.php 659 errorHandler->error
/inc/class_plugins.php 101 mybbiradspostbit
/inc/functions_post.php 638 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 994 build_postbit
Warning [2] Division by zero - Line: 659 - File: inc/plugins/mybbirads.php PHP 5.6.31 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/mybbirads.php 659 errorHandler->error
/inc/class_plugins.php 101 mybbiradspostbit
/inc/functions_post.php 638 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 994 build_postbit
Warning [2] Division by zero - Line: 659 - File: inc/plugins/mybbirads.php PHP 5.6.31 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/mybbirads.php 659 errorHandler->error
/inc/class_plugins.php 101 mybbiradspostbit
/inc/functions_post.php 638 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 994 build_postbitدرود مهمان گرامی! ثبت نام

این یک اطلاعیه همگانی است.


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apple News : اخبار اپل
#
[تصویر:  amd-chip-silicon-stock-1024_large_verge_...1350135870]

شنیده ها حاکی از آن است که اپل فرآینده قطع وابستگی خود به سامسونگ در تهیه پردازنده های موبایل را آغاز کرده است. گاس ریچارد تحلیلگر پردازنده ها در پیپر جفری می گوید: «اپل با همکاری TSMC در حال کار بر روی ۲۰ نانومتری ها است.» وی به خبرهای تازه ای که از سوی کمپانی Taiwan Semiconductor Manufacturing منتشر شده استناد می کند (دستیابی این شرکت به تکنولوژی پیشرفته چیپ های ۲۰ نانومتری).

منبع دیگری از آگاهان صنعت پردازنده به سی نت می گوید: «همکاری اپل-سامسونگ رو به زوال است و به گونه ای ضعیف شده که آنها اکنون تنها به دنبال انجام وظایف قراردادهای شان هستند. و پس از آن داستان تغییر خواهند کرد.» این موضوع می تواند تاییدی دیگر بر حرکت اپل به سوی ۲۰ نانومتری های TSMC باشد.

و البته برخی منابع خبری آسیا می گویند اپل قصد دارد با همکاری TSMC پا به دنیای پردازنده های چهار هسته ای بگذارد.

مطمئنا این یک جابجایی متزلزل و مشکل ساز خواهد بود. زیرا میزان مصرف پردازنده اپل، هم اکنون بیش از اندازه ای است که یک شرکت چیپ ساز به تنهایی از پس آن بر آید. و این حرکت اپل می تواند فشار مضاعفی را بر دیگر مشتریان TSMC وارد نماید.

ریچارد می گوید این تغییری نیست که یک شبه انجام پذیرد. بلکه با شیب ملایمی میزان خرید از سامسونگ کاهش یافته و با همان سرعت خرید از TSMC افزایش پیدا می کند. یعنی طی زمان مشخصی شاهد حضور چیپ های هر یک از دو شرکت در دستگاه های مختلف اپل خواهیم بود.

چنین تغییری در تکنولوژی و حرکت از چیپ های ۳۲ نانومتری فعلی به سوی نمونه های ۲۰ نانومتری می تواند بهبود چشم گیری در کارایی محصولات اپل و موثر در کاهش مصرف باتری آنها باشد. اما آیا تغییر شرکت های تولید کننده چیپ هم می تواند تاثیرات مثبت مورد نظر اپل را به دنبال داشته باشد؟ باید منتظر قضاوت زمان بود.narenji.ir
پاسخ
#
[تصویر:  Apple_sales.jpg?1359004757]

در نیمه شب گذشته گزارش مالی اپل مربوط به سه ماه پایانی سال 2012 (فصل اول سال مالی 2013) اعلام شد. بنا بر اعلام تیم کوک و پیتر اوپنهایمر، اپل در سه ماه منتهی به کریسمس توانسته رکورد درآمد به میزان 54.5 میلیارد دلار و سودی معادل 13.1 میلیارد دلار را ثبت کند. این در مقایسه سالانه، بالاتر از درآمد 46.33 و سود 13.06 میلیارد دلاری سال قبل قرار می گیرد و در مقایسه فصل به فصل نیز بالاتر از درآمد 36 و سود 8.2 میلیارد دلاری فصل قبلی. اپل حتی از حد انتظار وال استریت یعنی سود 12.8 میلیارد دلاری هم فراتر رفته.

پر درآمد ترین و پر سود ترین محصول اپل، آیفون است. آیفون در طول فصل مورد ذکر 47.8 میلیون واحد فروش داشته که بالاتر از عدد 37.04 میلیونی فصل مشابه سال قبل و فروش 26.9 میلیونی فصل قبلی است ولی پایین تر از حد انتظار تحلیلگران یعنی عدد 50 میلیون قرار گرفته. اما در مقابل، خانواده آیپد را باید برنده مطلق این فصل دانست که فروش آن به طور خیره کننده ای افزایش یافته. در این فصل، 22.9 میلیون آیپد به بازار عرضه شده که بالاتر از 15.43 میلیون آیپد فروش رفته در مدت مشابه سال قبل و 14 میلیون آیپد فصل قبل قرار می گیرد و با انتظارات وال استریت نیز برابری می کند. فروش عالی آیپد را باید حاصل معرفی آیپد مینی دانست که تیم کوک می گوید هنوز تولید آن از تقاضا عقب است!
[تصویر:  iPhone_and_iPad_sales.jpg]
اپل در کل 75 میلیون دستگاه مبتنی بر iOS را در سه ماه گذشته به فروش رسانیده که 12.7 میلیون واحد از آن مربوط به آیپاد است ولی جالب است که فروش مک در مقیاس سالانه افت کرده. در گزارش مالی جدید به فروش 4.1 میلیون مک اشاره شده که از فروش 5.2 میلیونی کریسمس سال قبل و انتظار فروش 5 میلیونی وال استریت کمتر است. فروش اپل تی وی هم 2 میلیون بوده که در مقیاس سالانه 60% رشد را نشان می دهد. با این اوصاف اپل در حال حاضر مجموعاً 137.1 میلیارد دلار پول نقد در خزانه خود دارد.

[b] درباره شایعه کاهش سفارش قطعات آیفون. یکی از بزرگترین داستان ها در چند هفته اخیر پیرامون اپل، شایعات مربوط به کاهش سفارش قطعات آیفون بود. تیم کوک در شب گذشته گفت: «باید تأکید کنم حتی اگر چنین اطلاعاتی صحت هم داشته باشد، غیر ممکن است که بتوان اثر آن بر روی تجارت ما را تخمین زد. زنجیره تأمین ما بسیار پیچیده است... فهرست بلندی از چیزها وجود دارد و این باعث می شود داده های تکی به کار نیایند.» او همچنین گفت که هیچ تأمین کننده منفردی قادر نیست بر اساس سفارش های دریافتی، از نقشه های آتی اپل سر در بیاورد. بنابراین بهتر است سرمایه گذاران آرام باشند و به شایعات توجه نکنند.

[b] اپل آیفونی با نمایشگر بزرگتر نمی سازد. در چند وقت اخیر شایعات زیادی درباره ساخت یک آیفون با نمایشگر بزرگتر به گوش رسیده. در عین حال پر واضح است که عده ای از مشتریان، به دستگاه هایی با نمایشگرهای بزرگتر -مثل گلکسی S3 و گلکسی نوت 2- علاقمند هستند. تیم کوک دیشب از انتخاب اپل برای کوچک نگه داشتن نمایشگر آیفون دفاع کرد.

او گفت: «آیفون 5 دارای نمایشگر 4 اینچی رتینا است و در عین اینکه بزرگتر [از نسل های قبلی] شده امکان کار یک دستی با تلفن هم فدا نشده. ما وقت زیادی را به انتخاب اندازه نمایشگرهای مان اختصاص می دهیم و معتقدیم که انتخاب صحیحی داشته ایم.» به نظر می رسد تیم کوک فعلاً شایعه آیفون 4.8 اینچی را از پای در آورده باشد، البته تا زمانی که اپل بتواند راه حلی مناسب برای بزرگ کردن نمایشگر و فدا نکردن امکان کار یک دستی بیابد!

[b] بازار سهام. اما بخوانید از عکس العمل بازار بورس در ساعات پس از تعطیلی داد و ستد رسمی. به رغم رکورد شکنی در درآمد و سود حاصل از فروش، قیمت هر سهم اپل در ساعات غیر رسمی با 50 دلار کاهش از 514 دلار به 464 دلار سقوط کرد، یعنی یک کاهش 10 درصدی که ارزش کل کمپانی را تا 463 میلیارد دلار پایین می آورد. این واکنش را می توان به فروش کمتر از انتظار آیفون (47.8 میلیون در مقابل پیش بینی 50 میلیونی) و حاشیه سود ناخالص 38.6 درصدی (کمتر از 39.5 درصد مورد انتظار بورس) نسبت داد. در مورد حاشیه سود، دلیل را باید هزینه های تولید بالا به خاطر نو شدن خط تولید تمام محصولات در ماه های گذشته دانست. این امر معمولاً با رشد درصد خرابی در قطعات تولیدی جدید همراه است که حاشیه سود را تا رسیدن به حد نهایی کیفیت، برای مدتی پایین نگه می دارد.

با مشاهده ارقام صورت های مالی اپل و واکنش بازار بورس به آنها، باید اذعان کرد که اپل در سیاره دیگری است. گوگل با فاصله اندک نسبت به انتظارات عمل می کند ولی سهامش 10% رشد می کند. در مقابل، سهام اپل به رغم فراتر رفتن سود از پیش بینی ها، سقوط می کند. شاید این امر مهر تأییدی باشد بر اینکه سهام اپل به خاطر سود کمپانی بالا نمی رود، بلکه متناسب با هیجان ایجاد شده در دنیا به واسطه نوآوری ها اوج می گیرد. باید دید پس از بازگشایی بازار رسمی، عکس العمل ها به گزارش مالی اپل چگونه خواهد بود. چیزی پیدا است، فعلاً انتظارات بازار باعث دور ماندن از سقف 700 دلاری خواهد بود.


narenji.ir
[/b][/b][/b]
پاسخ
#
[تصویر:  5G-Wi-Fi-wireless-router%2C3-G-365596-22...1365613721]

در جدیدترین نسخه آزمایشی از سیستم عامل مک (10.8.4) شواهدی پیدا شده که نشان می دهد اپل به دنبال راه اندازی یک وای-فای فوق سریع برای کاربران نسل بعدی لپ تاپ هایش است.

در نسخه جدید، پشتیبانی از فناوری 802.11ac به این سیستم عامل اضافه شده که در نسخه های قبلی این سیستم عامل وجود نداشته است. و این تایید شایعات قبلی

است که می گوید اپل می خواهد یک وای فای ۱.۳ گیگابیتی روی مک بوک هایش ارایه کند.

در وای-فای نسل پنجم که به نام 5G هم شناخته می شود، شما اطلاعات را روی باند 5GHz منتقل می کنید درست مانند وای-فای فراگیر 802.11n فعلی، اما این استاندارد جدید از قابلیتی به نام channel bonding استفاده می کند که سبب می شود پهنای باند آن ۴ برابر استاندارد قبلی باشد.

از نظر تئوری اگر لپ تاپ شما از این نسل پشتیبانی کند، سرعت شبکه خانگی شما تا 1300 مگابیت در ثانیه خواهد بود. بنابراین می توانید انتقال اطلاعات یا استریم ویدیویی اچ دی را به راحتی از طریق شبکه بی سیم خانگی انجام دهید.
پاسخ
#
[highlight=#f5f5ff]ایتنا - اپل متهم شده بود که برای از بین بردن برتری آمازون در عرضه آنلاین کتاب‌های الکترونیک، تبانی کرده و باعث شده است که قیمت این کتاب‌ها از ۱۰ دلار در آمازون، به ۱۳ یا ۱۵ دلار افزایش پیدا کند.[/highlight]
[highlight=#f5f5ff]قاضی دادگاهی در آمریکا حکم داده که شرکت اپل برای گران‌کردن کتاب‌های الکترونیک و از بین بردن رقابت در این بازار رو به رشد، با ناشران عمده تبانی کرده است. [/highlight][highlight=#f5f5ff]به گزارش ایتنا از ایسنا، دولت آمریکا از این رای استقبال کرده و آن را پیروزی مشتریان خواند، این در حالی است که شرکت اپل در واکنش گفته که ادعاهای شاکیان پرونده، نادرست است و برای این رای دادگاه، درخواست تجدیدنظر می‌کند. [/highlight]


[highlight=#f5f5ff]دنیس کوت، قاضی فدرال این پرونده در منهتن نیویورک گفت: شواهد قانع‌کننده وجود دارد که اپل در تبانی با پنج ناشر عمده برای حذف رقابت در قیمت‌گذاری خرده‌فروشی کتاب‌های الکترونیک و گران‌کردن آنها نقش محوری داشته و قوانین آمریکا بر علیه انحصارگرایی را نقض کرده است. [/highlight]


[highlight=#f5f5ff]پنج ناشر عمده درگیر از جمله انتشاراتی پنگوئن، پیش‌تر با مصالحه از این پرونده کنار کشیده بودند. [/highlight]


[highlight=#f5f5ff]وزارت دادگستری آمریکا و ۳۳ ایالت این کشور، این پرونده را علیه شرکت اپل باز کرده بودند و رای اخیر این دادگاه، پیروزی آنها علیه این شرکت به شمار می‌رود. [/highlight]


[highlight=#f5f5ff]اسکات همفیل، استاد حقوق دانشگاه کلمبیا در نیویورک، می‌گوید:بعید است حکم امروز دادگاه، چندان قوی باشد ولی به شرکت‌های فنآوری درباره بایدها و نبایدها پیام می‌دهد. [/highlight]


[highlight=#f5f5ff]به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، اپل، از طراحان و تولیدکنندگان عمده سخت‌افزار و نرم‌افزار است. گوشی هوشمند آی‌فون و همچنین لوح الکترونیک آی‌پد از محصولات معروف سال‌های اخیر این شرکت هستند. [/highlight]


[highlight=#f5f5ff]در این پرونده، شرکت اپل متهم شده بود که برای از بین بردن برتری شرکت آمازون در عرضه آنلاین کتاب‌های الکترونیک، تبانی کرده و باعث شده است که قیمت این کتاب‌ها از ۱۰ دلار در آمازون، به ۱۳ یا ۱۵ دلار افزایش پیدا کند.[/highlight]
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star Google News : اخبار گوگل admin 48 9,952 2013-08-03
آخرین ارسال: sajjadgameactor
  Microsoft News : اخبار مایکروسافت admin 27 2,723 2013-01-25
آخرین ارسال: admin
  Security News : اخبار و هشدارهاي امنيتي admin 8 1,329 2012-12-23
آخرین ارسال: admin
  Tablet News : اخبار تبلت ها admin 39 5,902 2012-12-23
آخرین ارسال: admin
  اخبار IT در هفته ای که گذشت ... in.mahdi 0 314 2011-02-13
آخرین ارسال: in.mahdi

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان