اخطار‌های زیر رخ داد:
Warning [2] Division by zero - Line: 659 - File: inc/plugins/mybbirads.php PHP 5.6.31 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/mybbirads.php 659 errorHandler->error
/inc/class_plugins.php 101 mybbiradspostbit
/inc/functions_post.php 638 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 994 build_postbit
Warning [2] Division by zero - Line: 659 - File: inc/plugins/mybbirads.php PHP 5.6.31 (Linux)
File Line Function
File Line Function
File Line Function
File Line Function
File Line Function

درود مهمان گرامی! ثبت نام

این یک اطلاعیه همگانی است.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب پایگاه داده MySQL در ویندوز
#
دریافت MySQL

برای دریافت MySQL از اینترنت به نشانی سایت آن www.mysql.com بروید. در زمان نگارش این مقاله آخرین نسخه این نرم‌افزار، نسخه mysql-5.0.51a است. حجم این نگارش برای دریافت از اینترنت حدود 45 مگابایت است.

نکته: چندی است که شرکت Sun Microsystems در یک قرارداد یک میلیارد دلاری، MySQL را خریداری کرده است و با توجه به سیاست‌های تحریم این شرکت علیه ایران، در حال حاضر نمی‌توان MySQL را مستقیماً از سایتش دریافت کرد. در صورت تمایل به دریافت آخرین نسخه MySQL به همراه تعداد زیادی کتاب‌های آموزشی درباره آن از فروشگاه سایت «چگونه برنامه بنویسیم!» با ما تماس بگیرید!

نصب MySQL

حال به هر صورتی که نرم‌افزار MySQL را تهیه کرده باشید، اکنون نوبت به نصب MySQL می‌رسد! برای این کار فایل فشرده (zip) دریافت شده از اینترنت را باز (extract) کنید و فایل Setup.exe را اجرا کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-1.gif]
در مرحله اول باید تعیین کنید که کدام برنامه نصب را می‌خواهید اجرا کنید. توصیه ما این است که Custom را انتخاب کنید تا با جزئیات بیشتری مراحل نصب را ببینید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-2.gif]
در این مرحله تمام مؤلفه (Component) های MySQL را می‌بینید، می‌توانید هر کدام را که بخواهید فعال یا غیر فعال کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-3.gif]
اینجا آخرین مرحله پیش از شروع نصب واقعی MySQL است، بر روی دکمه Install کلیک کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-4.gif]
در حال نصب MySQL (بر خلاف بسیاری از نرم‌افزارها، نصب MySQL بسیار سریع است!):
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-5.gif]
در این جا MySQL نسخه Enterprise خود که غیر رایگان است معرفی می‌کند. این قسمت تأثیری در نصب برنامه ندارد:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-6.gif]
و نصب MySQL تمام شد! اگر گمان می‌کنید که به همین سادگی‌ها است، اشتباه کرده‌اید! بعد از نصب MySQL باید آن را تنظیم کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-7.gif]
برنامه تنظیمات MySQL آغاز می‌شود:
بعد از تویه استارت configure mysql رو انتخاب و مراحل زیر رو انجام بدید.

در ابتدا باید تعیین کنید که تنظیمات با جزئیات فراوان را می‌خواهید یا تنظیمات استاندارد؟ توصیه می‌کنیم که جزئیات را انتخاب کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-10.gif]
در این مرحله باید تعیین کنید که آیا MySQL را بر روی رایانه برنامه نویس نصب می‌کنید یا بر روی یک کارگزار (server) وب یا این که یک رایانه اختصاصی فقط برای MySQL است؟

توضیح: هر برنامه‌ای نیازهای خاصی از نظر تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارد. در صورتی که برنامه‌نویس هستید و MySQL را برای مقاصد برناه‌نویسی استفاده می‌کنید، حالت اول را انتخاب کنید. در این حالت MySQL به کمترین میزان ممکن از منابع سیستم استفاده خواهد کرد. اگر رایانه‌ای که MySQL را روی آن نصب می‌کنید، یک کارگزار (Server) وب است و در کنار برنامه کارگزار وب آن را نصب می‌کنید، Server Machine را انتخاب کنید. در این حالت MySQL حد متوسطی از منابع سیستم را اشغال می‌کند، با این حال به گونه‌ای رفتار می‌کند که در اجرای برنامه کارگزار وب اختلالی ایجاد نشود. اگر MySQL‌ را روی رایانه‌ای نصب می‌کنید که به صورت اختصاصی برای MySQL در نظر گرفته شده است و هیچ برنامه دیگری در کنار آن اجرا نخواهد شد، Dedicated MySQL Server Machine را انتخاب کنید. در این حالت MySQL بیشترین منابع سیستم را مصرف می‌کند و در عوض بیشترین سرعت و کارایی را دارد.
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-11.gif]
در این مرحله تعیین می‌کنید که آیا MySQL را به صورت همه منظوره (Multifunctional) نصب می‌کنید یا آن را فقط برای پردازش تراکنش (Transaction) می‌خواهید یا اطلاعات بدون تراکنش؟ توصیه می‌کنیم در حال حاضر گزینه اول را انتخاب کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-12.gif]
در این مرحله MySQL محل ذخیره سازی فایل‌های اطلاعاتی را از شما می‌پرسد. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید مسیر قرار گرفتن فایل‌های اطلاعاتی MySQL که در آن‌ها اطلاعات پایگاه‌های داده ذخیره شده قرار دارد را تعیین کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-13.gif]
در این مرحله باید تعیین کنید که برنامه‌های شما چند کاربر به صورت همزمان دارند؟ آیا 20 نفر همزمان به پایگاه داده متصل می‌شوند یا 1000 نفر؟ حالت اول (Decision Support (DSS)/OLAP) حداکثر 20 اتصال همزمان را می‌پذیرد. حالت دوم (Online Transaction Processing) حداکثر 500 اتصال همزمان را می‌پذیرد. اگر بخواهید می‌توانید تعداد اتصال‌های همزمان را خود تعیین کنید. در حال حاضر چون MySQL را بر روی رایانه برنامه‌نویس نصب می‌کنیم، گزینه اول کافی است:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-14.gif]
در این مرحله تعیین می‌کنید که آیا MySQL اتصال‌های شبکه‌ای با استفاده از پروتکل TCP/IP را بپذیرد یا خیر؟ توصیه می‌کنیم هر دو گزینه را انتخاب کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-15.gif]
در این قسمت باید Encodeing یا کدگذاری مورد استفاده خود را مشخص کنید. در صورتی که بخواهید اطلاعات فارسی را در پایگاه داده ذخیره کنید، Best Support For Multilingualism را انتخاب کنید یا در قسمت سوم فرم، utf8 را انتخاب کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-16.gif]
در این مرحله دو گزینه دارید. گزینه اول از شما می‌پرسد که آیا MySQL را به صورت Service در ویندوز نصب کند یا خیر؟ در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید (تیک بزنید)، با هر بار راه‌اندازی ویندوز، MySQL نیز اجرا شده و آماده پاسخگویی به برنامه‌ها و نرم‌افزارهای دیگر خواهد بود. اگر این گزینه را انتخاب نکنید، هر بار که سیستم راه‌اندازی مجدد می‌شود، باید MySQL را شخصاً فعال کنید. توصیه می‌کنیم Install As Windows Service را انتخاب کنید.

گزینه دوم، شاخه bin مسیر نصب MySQL را در متغیر عمومی (Global Variable) مسیر یا PATH قرار می‌دهد و دسترسی شما را به برنامه‌های اجرایی داخل شاخه bin راحت‌تر می‌کند، آن را انتخاب کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-17.gif]
در این مرحله برای افزایش امنیت پایگاه داده MySQL یک رمز عبور برای نام کاربری root ایجاد می‌کنید. توجه کنید که نام کاربری root توانایی انجام هر کاری را در MySQL دارد، پس با انتخاب رمز عبور مناسب، مانع دسترسی‌های ناخواسته به اطلاعات خود شوید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-18.gif]
در این مرحله، تنظینات MySQL خاتمه یافته و شما باید این تغییرات را بر روی MySQL اعمال کنید. برای این کار بر روی دکمه «Execute» کلیک کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-19.gif]
و بالأخره تنظیمات MySQL هم انجام شد!
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-20.gif]
حالا نصب و تنظیم MySQL به اتمام رسید. برای کار با MySQL می‌توانید از محیط دستوری (Command Line) استفاده کنید یا یکی از رابط‌های گرافیکی آن را نصب کنید.

برای آزمایش MySQL از منوی Start ویندوز MySQL Command Line Client را اجرا کنید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-21.gif]
در صورتی که همه چیز با موففیت نصب شده باشد، باید تصویری مشابه تصویر زیر را ببینید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-22.gif]
حال رمز خود را وارد کنید و دکمه Enter را بفشارید:
[تصویر:  Installing-MySQL-Server-5-Windows-Setup-23.gif]
اکنون شما آماده کار با MySQL هستید!
البته اگه استاندارد رو انخاب می کردید این قد دردسر نداشتین
پاسخ
#
مرسی اماerrore 0 مده
پاسخ
#
دقیقا کجاش ارر می ده؟
متن ارر صفر چی هست؟
پاسخ
#
سلام، من یه بار mysql رو نصب کردم اما نیمه کاره ولش کردم، یعنی قبل از اینکه username و password بدم بعد که خواستم باهاش کار کنم فهمیدم که اشتباه کردم بعد uninstall کردم و دوباره نصب کردم اما رمز قبلی رو از من میخواد، حالا باید چیکار کنم؟؟ ویندوز عوض کنم؟؟
پاسخ
#
معمولا اولین بار خودش پسورد رو خالی میگذاره

یک بار سرویس mySql رو غیر فعال کن بعد فعال کن ببین چی میشه؟ اگر نشد غیر فعالش کن بعد برو دوباره نصبش کن
پاسخ
#
(2012-12-15 09:47 AM)fbcomputer نوشته است:  سلام، من یه بار mysql رو نصب کردم اما نیمه کاره ولش کردم، یعنی قبل از اینکه username و password بدم بعد که خواستم باهاش کار کنم فهمیدم که اشتباه کردم بعد uninstall کردم و دوباره نصب کردم اما رمز قبلی رو از من میخواد، حالا باید چیکار کنم؟؟ ویندوز عوض کنم؟؟
سلام.
یوزر و پس اصلا جزو مراحل نصب نیستش وقتی نصب کامل می شه برای ورود به محیط خودش ازت یوزر پس می خواد که بهت چنتا آپشن می ده :
گزینه اول رو اگه تیک بزنی(به طور معمولی همین گزینه فعاله)
ازت یوزر پس می خواد

گزینه دوم رو بزنی یوزر پس نمی خواد یا به عبارتی می گه کسی که تونسته به عنوان کاربر تو ویندوز لاگین کنه صاحب دیتابیسه.

شما تیکه اول رو بردار و تیک دوم رو بزن مشکلت حله!
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود رایگان فیلم های آموزش فارسی php & MySQL faraznet 0 170 2013-08-14
آخرین ارسال: faraznet
  دانلود mysql 5.5.10 mehdi_nine 2 938 2011-04-13
آخرین ارسال: mehdi_nine
  Top 84 MySQL Performance Tips mehdi_nine 2 540 2011-03-18
آخرین ارسال: mehdi_nine

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان